Блог

И внатре и надвор со едни очила

И внатре и надвор со едни очила

И внатре и надвор со едни диоптриски очила и еден пар диоптриски стакла. Да, возможно е и за тебе, овозможено со фантастични -50% попуст од Прима Оптика.

Прочитај повеќе
Новогодишно намалување

Новогодишно намалување

Супер новогодишно намалување те очекува во сите продажни места на ПРИМА ОПТИКА

Прочитај повеќе
Премиум пакет за подобар вид

Премиум пакет за подобар вид

Кој вели дека Black Friday треба да трае еден ден?

Прочитај повеќе
Септември е месец на промоции

Септември е месец на промоции

Септемвриска промоција во сите продажни места на Прима Оптика.

Прочитај повеќе
Месец на здравјето

Месец на здравјето

Во месецот на здравјето, април, заштити го својот вид и здравјето на твоите очи. Овој месец, искористи одлични -50% попуст на диоптриски стакла во сите наши продажни локации.

Прочитај повеќе
Нова колекција 2021

Нова колекција 2021

Најновите колекции на сончеви очила се секогаш прво кај нас. И оваа година, успеавме да ги донесеме колекциите на сите најпознати брендови, само за Вас, бидејќи Вие тоа го заслужувате.

Прочитај повеќе
Месец на луксузни очила

Месец на луксузни очила

Како и секогаш, Прима Оптика е на страна на купувачите. Вашето задоволство е наша примарна цел. И во месец октомври подготвивме специјално изненадување за нашите клиенти.

Прочитај повеќе
Ray – Ban: Култни очила што ги “одбиваат“ сончевите зраци

Ray – Ban: Култни очила што ги “одбиваат“ сончевите зраци

Успешната приказна на познатиот Ray Ban започнува во 30-тите години на минатиот век, односно е создаден во 1937 година од американската компанија Bausch&Lomb.

Прочитај повеќе
Трендови кај очилата

Трендови кај очилата

Добар пар очила за сонце и високи потпетици може да ја преобразат речиси секоја комбинација, изјави во една прилика дизајнерката Викторија Бекам и таа изјава ќе влезе во историјата на стилот.

Прочитај повеќе
Очила за секое лице

Очила за секое лице

Трендовите за очила за сонце се менуваат речиси секоја сезона. Но, без разлика дали ќе се одлучите за нов модел, или некој класичен, треба да одберете модел што ќе му прилега на обликот на вашето лице.

Прочитај повеќе
Инспирирајте се од уличниот стил на гостинките на Париската недела на модата

Инспирирајте се од уличниот стил на гостинките на Париската недела на модата

Ви се случило импулсивно да купите накит, а штом ќе го ставите дома да сфатите дека не е така атрактивен избор како што првенствено сте мислеле? Понекогаш еден од факторите кои не треба да ги занемарите при изборот на обетки и накит за врат е силуетата на лицето.

Прочитај повеќе
Есенски нијанси: Војвотката Кетрин во бордо-зелена комбинација во Лондон

Есенски нијанси: Војвотката Кетрин во бордо-зелена комбинација во Лондон

Ви се случило импулсивно да купите накит, а штом ќе го ставите дома да сфатите дека не е така атрактивен избор како што првенствено сте мислеле? Понекогаш еден од факторите кои не треба да ги занемарите при изборот на обетки и накит за врат е силуетата на лицето.

Прочитај повеќе
Моден водич: Како да изберете совршен накит во зависност од формата на лицето?

Моден водич: Како да изберете совршен накит во зависност од формата на лицето?

Ви се случило импулсивно да купите накит, а штом ќе го ставите дома да сфатите дека не е така атрактивен избор како што првенствено сте мислеле? Понекогаш еден од факторите кои не треба да ги занемарите при изборот на обетки и накит за врат е силуетата на лицето.

Прочитај повеќе