4
1
sil

Prima Optics е основана во 1999 година со цел на Скопје да му даде уникатно купувачко искуство. Покрај уникатните брендови кои ги нудиме почнувајќи од Cartier, Boucheron, Dita, Chopard, Cazal, Thierry Lasry, Porsche Design, ги нудиме и сите останати брендови кои се актуелни во светот на модата, како што се Dolce&Gabbana, Prada, Miu Miu, Tom Ford, Roberto Cavalli, Celine, Ray Ban, Emporio Armani, Vogue, Ralph Lauren...

Основајќи ја Prima Optics, замислата е на секој клиент да му се посвети соодветно внимание и решение од стручниот и професионален тим кој што секогаш е подготвен да одговори на сите барања на клиентите. Токму поради тоа, Prima Optics успешно го подигна нивото на квалитет и услуга, овозможувајќи им на клиентите се што им потребно за совршен вид, вклучувајќи брендирани сончеви и диоптриски очила, најквалитетни диоптриски стакла и најголем избор на корективни леќи.

Денеска во Prima Optics опслужуваме илјадници клиенти, за чие задоволство сме бескомпромисно посветени.


Љубезноста и професионалноста на персоналот е наша примарна цел, а задоволството на купувачите е дополнето преку систем на активности од ПОЛИТИКА НА КВАЛИТЕТ како стандард за надминување на Вашите очекувања. Водејќи се според поставените принципи, Prima Optics успешно ја продолжува својата приказна, зголемувајќи го секој ден бројот на задоволни и лојални клиенти на кои секогаш сме им првичен избор кога станува збор за здравјето на очите.

Нашиот императив е да Ви овозможиме беспрекорна услуга која што Вие ја заслужувате и тоа е нашиот поттик кој долги години ни овозможува да работиме уште поуспешно.


Услуга со 5 звезди е наш систем на вредности и примарна причина за долгогодишната лојалност на нашите купувачи.


Prima Optics Ви овозможува: 

 - Професионална услуга

 - Голем избор на диоптриски рамки и очила за сонце од светски познатите брендови 

- Сите видови на корективни леќи од реномираните светски производители 

- Сите видови на контактни леќи и течности за одржување

 - Најсовремена технологија за изработка и сервисирање на очила

За Prima Optics

Во своето портфолио, покрај продажбата на сончеви и диоптриски очила, Prima Optics Ви овозможува и бесплатна комјутерска проверка на диоптрија со најсоврема апаратура. Без разлика од Вашата диоптрија, во Prima Optics ќе пронајдете совршено решение за сите проблеми поврзани со видот преку големата понуда на специјализирани и квалитетни диоптриски стакла од сите познати светски производители.

Бидејќи ние се грижиме за здравјето на Вашите очи...

Нова колекција 2021

Во најубавиот месец во годината, посветен на Жената и убавината, пристигнуваат најновите колекции на очила. Сончевите зраци и подолгиот ден се мотивација плус за подновување со нови очила за сонце. Оваа година, брендовите ни презентираа исклучително женствена колекција на очила, наменета за секоја жена која што сака да го покаже својот стил. Силна, самоуверена и елегантна – е жената која е носител на новите колекции, кои веќе се во Прима Оптика. Dolce&Gabbana, Prada, Bvlgari, Jimmy Choo, Dior, Thierry Lasry се само дел од брендовите чии најнови колекции од кампањата SS2021 можете да ги пронајдете во Прима Оптика. Секако, тука се и посмирените колекции на Ralph Lauren, разиграната колекција на Vogue како и трендсетерскиот Ray Ban. Побрзај и одбери ги твоите нови очила и биди препознатлива каде и да се појавиш


Брендови


Најнови објави

Очила за секое лице
Очила за секое лице

Трендовите за очила за сонце се менуваат речиси секоја сезона. Но, без разлика дали ќе се одлучите за нов модел, или некој класичен, треба да одберете модел што ќе му прилега на обликот на вашето лице.

Прочитај повеќе
Ray – Ban: Култни очила што ги “одбиваат“ сончевите зраци
Ray – Ban: Култни очила што ги “одбиваат“ сончевите зраци

Успешната приказна на познатиот Ray Ban започнува во 30-тите години на минатиот век, односно е создаден во 1937 година од американската компанија Bausch&Lomb.

Прочитај повеќе
И внатре и надвор со едни очила
И внатре и надвор со едни очила

И внатре и надвор со едни диоптриски очила и еден пар диоптриски стакла. Да, возможно е и за тебе, овозможено со фантастични -50% попуст од Прима Оптика.

Прочитај повеќе