Valentino


Основана од Valentino Garavani во Рим во 1962 година, модната куќа Valentino создава освежувачки дизајни со модерен печат.

Стручно комбинирајќи ја филозофијата и вредностите за дизајн на Valentino, компанијата создава производи за да ги задоволи модерните вкусови. Модната куќа Valentino е позната по својот стил на накит, накит, модни додатоци, мириси, дизајнерски очила и друго. Очилата на Valentino се посакувани поради нивниот трендовски дизајн и современ стил. 

Секој пар очила на Valentino е направен со прецизно внимание на деталите и има одличнa формa. Очилата имаат нијанси и текстури што се користат во други креации на Valentino, како што се торби, облека, ремени и можат да се комбинираат заедно за да се постигне координиран изглед.

Очилата за жени се крајно женствени и тие се карактеризираат со грациозни облини. Нудејќи широк асортиман на облици на рамки, големини и бои, очилата Валентино успешно ги надополнуваат повеќето облици на лице. Брилијантно мешајќи ја естетиката со перформансите, очилата на Valentino нудат извонредна естетика и исклучителна удобност.