Есенски нијанси: Војвотката Кетрин во бордо-зелена комбинација во Лондон


Војвотката Кетрин го посети Природонаучниот музеј во Лондон. 37-годишната припадничка на британското кралско семејство избра есенски стајлинг.

Блузата во бордо нијанса е од брендот Warehouse, маслинесто-зелените панталони се од Jigsaw и чинат речиси 100 евра, а чантичката е дело на Chanel.

Војвотката КетринВојвотката КетринВојвотката КетринВојвотката КетринВојвотката КетринВојвотката КетринВојвотката КетринВојвотката КетринВојвотката Кетрин

Кетрин и Вилијам деновиве се подготвуваат за официјалната турнеја низ Пакистан, која е закажана за крајот на месецов.