Нова колекција 2021


Во најубавиот месец во годината, посветен на Жената и убавината, пристигнуваат најновите колекции на очила. Сончевите зраци и подолгиот ден се мотивација плус за подновување со нови очила за сонце. Оваа година, брендовите ни презентираа исклучително женствена колекција на очила, наменета за секоја жена која што сака да го покаже својот стил. Силна, самоуверена и елегантна – е жената која е носител на новите колекции, кои веќе се во Прима Оптика. Dolce&Gabbana, Prada, Bvlgari, Jimmy Choo, Dior, Thierry Lasry се само дел од брендовите чии најнови колекции од кампањата SS2021 можете да ги пронајдете во Прима Оптика. Секако, тука се и посмирените колекции на Ralph Lauren, разиграната колекција на Vogue како и трендсетерскиот Ray Ban. Побрзај и одбери ги твоите нови очила и биди препознатлива каде и да се појавиш